۲۲:۳۰:۱۳ - یکشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سال آینده سال توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی خواهد بود/ از منافع ملی‌مان در هیچ شرایطی نخواهیم گذشت
به گزارش سایت صالحین ناحیه پاوه:حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر اینکه تحول بسیار مثبتی ایجاد شده است،‌ بیان داشت: ما در سال ۹۶ که رو به پایان هستیم، ۶ فاز پارس‌جنوبی را افتتاح کرده‌ایم. وی ادامه داد: این کار عظیم و بزرگی است، این […]

به گزارش سایت صالحین ناحیه پاوه:حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر اینکه تحول بسیار مثبتی ایجاد شده است،‌ بیان داشت: ما در سال ۹۶ که رو به پایان هستیم، ۶ فاز پارس‌جنوبی را افتتاح کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این کار عظیم و بزرگی است، این منطقه گازی است که بین ما و همسایگان‌مان مشترک است پس ما برای اولین بار در سال ۹۶ توانستیم به برداشت همسایه‌مان برسیم و  حتی جلوتر برویم.

روحانی اضافه کرد: تولید گاز در پارس‌جنوبی در ۴ سال گذشته از ۲۸۵ میلیون متر به ۵۵۵ میلیون متر رسیده است که حدود ۲ برابر شده است.  ما امسال نیاز به خرید گاز از کشوری نداشتیم که بخواهند برای ما ناز کنند و قیمت را بالا ببرند.

رئیس‌جمهور در مورد صنایع پتروشیمی نیز تصریح کرد: در سال ۹۶، ۵ فاز پتروشیمی را اصلاح کردیم و در سال ۹۷ ،۵ مجتمع پتروشیمی دیگر را افتتاح خواهیم کرد. روند به سمت پیش رفتن به سمت رونق اقتصادی است.

وی تصریح کرد: امسال گرچه صادراتمان نسبت به وارداتمان رشد داشته و بالای ۵ درصد رشد ارزشی نسبت به پارسال داشته است، اما واردات ما امسال کمی بیشتر شده و نسبت صادرات و واردات یک مقداری نسبت به پارسال متفاوت است، اما وقتی به آمار ریز مراجعه کردم بعضی از آنها خوشحال‌کننده است.

روحانی در این باره خاطرنشان کرد: ما در پتروشیمی حدود یک میلیارد دلار کمتر صادر کردیم و جایی است که باید خوشحال شویم زیرا این یک میلیارد دلار را به تولیدات پایین‌دستی در صنعت اختصاص داده‌ایم، یعنی تولید را بالا برده‌ایم.

رئیس‌جمهور بیان داشت: در مواد معدنی صادراتمان کاهش پیدا کرده اما خوشحال‌کننده است برای اینکه از خام‌فروشی جلوگیری کرده‌ایم. سنگی که قبلاً مستقیم به خارج صادر شده البته تبدیل به کنسانتره و کندوله می‌شود. خب این حرکت این است که ظاهراً صادرات کاهش پیدا کرده است اما کاهش مثبتی است.

وی اضافه کرد: اگر واردات کالای سرمایه‌ای باشد خوشحال‌کننده است ۲۷ درصد در کالای سرمایه‌ای رشد داشته‌ایم و این برای ما خوشحال‌کننده است. مجموعه کالای  واسطه ای و سرمایه‌ای ۸۲ درصد واردات ما است. ما در تولید خودرو از یک میلیون و ۳۰۰ هزار به یک میلیون و ۶۰۰ هزار رسیده‌ایم. وقتی خودروی ما ۳۰۰ هزار بیشتر افزایش پیدا می‌کند برخی از قطعات نیز وارداتش بیشتر می‌شود. این واردات ناراحت‌کننده نیست برای اینکه به تولید داخلی ما کمک می‌کند.

منبع:مرصاد نیوز

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرين اخبار